SPORY MEZI SPOLEČNÍKY – JAK NA PREVENCI A ŘEŠENÍ JIŽ VZNIKLÝCH SPORŮ

6. 10. 2022
Praha 5

Setkání s omezenou kapacitou.
Účast výhradně na základě osobního pozvání. 

Život společnosti zpravidla bývá dlouhý. Někdy je to ale jako s manželstvím. Stane se, že to prostě nevyjde. Téměř každá společnost v průběhu své existence řeší větší či menší neshody mezi společníky. Nezáleží ale na tom, kdo takovou situaci zavinil. Důležité je vyřešit neshody chytře, efektivně a včas. Většině z nich lze totiž předejít správnými právními instrumenty. Neshody, které skončí u soudu již zpravidla ochromují činnost společnosti. Někdy tak již může být na řešení příliš pozdě a končí to až zánikem společnosti. Jak na to, abychom minimalizovali rizika dopředu, a co dělat, když se situace přece jenom vymkne kontrole? Podíváme se pod pokličku těchto situací právně i prakticky.

Spory mezi společníky – jak na prevenci a ŘEŠENÍ JIŽ VZNIKLÝCH SPORŮ
Co mi pomůže krizovým situacím předejít? Co mám dělat, když už spor vznikl a preventivní opatření přijatá nemáme, a přejeme si zůstat „spolu“? Jak realizovat tzv. „rozvod“ společníků?

Zajímá Vás, jakým způsobem lze předejít krizovým scénářům mezi společníky, jejich sporům nebo snad dokonce tzv. mrtvým podílům nebo uzamčení ve společnosti (tj. patové situaci, kdy už se společníci neshodnou na ničem)? Víte, že neshody mezi společníky mohou v krajním případě skončit až zrušením a likvidací společnosti? Víte, jak postupovat, když se spor rozhoří a ve společnosti nemáte přijatá preventivní opatření? Víte, co Vás v případě skutečného společnického „rozvodu“ čeká a jak ho realizovat, pokud se to stane jediným možným řešením? Víte, že současná legislativa umožňuje velmi flexibilní a kreativní nastavení vlastnické struktury, práv a povinností společníků a způsoby řešení konfliktů? Chcete se dozvědět, zda Vám pomohou některé smluvní instrumenty a jak je nastavit, aby byly skutečně vymahatelné?

Pak přesně pro Vás jsme připravili toto setkání ve spolupráci s jednou z předních specialistek na korporátní právo, fúze a akvizice, Mgr. Irenou Kolárovou, advokátkou a zakládající partnerkou advokátní kanceláře EPPINGER & KOLÁROVÁ Legal, s.r.o. a jedním z předních specialistů na spornou agendu a vyjednávání Mgr. Alešem Eppingerem, advokátem a zakládajícím partnerem advokátní kanceláře EPPINGER & KOLÁROVÁ Legal, s.r.o.

Účast na semináři je zdarma. Kapacita prostor je omezena, proto prosíme o včasnou rezervaci.
Akce není určena pro zaměstnance poradenských či právnických společností. Děkujeme za pochopení.

Více o přednášejících společnosti EPPINGER & KOLÁROVÁ Legal, s.r.o.