V době, kdy riziko kybernetických útoků roste den ode dne, stojí mnoho firem před otázkou „Jak zabezpečit svá data a ochránit své uživatele?“. A to se zdaleka netýká jen velkých, ale i středních i malých podniků či podnikatelů. Zkušenosti nám potvrzují, že prevence je i v této oblasti podstatně levnější než následné řešení problému, když už nastane.

Bezpečnost patří k největším starostem a nejnáročnějším úkolům, které musí podniky aktuálně řešit. Kybernetické útoky jsou automatizované, necílené a jejich množství výrazně narostlo. Tím se v ohrožení ocitá i mnohem větší počet malých a středních podniků. V minulém roce jsme zaznamenali až 300% růst útoků z kategorie ransomware (útoky vyžadující výkupné) – a více než polovina z nich byla provedena na malé firmy!1.

Společnost Microsoft proto záměrně investuje do rozvoje bezpečnostních řešení, aby pomáhala své klienty chránit před novými hrozbami na denní bázi.

Nejčastější hrozbou je dnes právě ransomware. Útok, při kterém je firma vydírána hrozbou totální ztráty, nebo naopak zveřejnění interních dat. Abyste mohli být v klidu, potřebujete najít dostatečně silnou a spolehlivou ochranu proti těmto a podobným kybernetickým hrozbám (ztráty know-how, kontaktů, důvěry klientů, přerušení provozu atd.) za rozumnou cenu.

Společnost Microsoft poskytuje propracovanou bezpečnostní službu, která je nově uzpůsobena právě pro firmy ze segmentu malých a středních podniků. Microsoft Defender for Business je nástroj, který pomáhá chránit koncová zařízení uživatelů. Nezapomínejte, že i mobilní telefony jsou dnes vstupním bodem do firemní IT infrastruktury, a často tím nejhůře zabezpečeným. Microsoft Defender for Business vám pomůže chránit se před hrozbami kybernetických útoků včetně malware a ransomware ve všech zařízeních s operačním systémem Windows, macOS, iOS i Android.

Díky automatizaci a využití schopnosti umělé inteligence dokáže tato ochrana útoky zjišťovat a reagovat na ně, umí jim také předcházet a navrhovat preventivní opatření. Nastavení i používání tohoto nástroje je jednoduché a intuitivní. I tak samozřejmě doporučujeme využít služeb profesionálních konzultantů, kteří vám s nasazením Microsoft Defender for Business pomohou. Jejich doporučení vychází ze zkušeností z mnoha podobných prostředí.

Klíčové funkce a vlastnosti Microsoft Defender for Business:

  • Zjednodušená konfigurace na straně klienta – jednoduchá konfigurace chráněného zařízení, nastavení politik zabezpečení;
  • Přehled hrozeb a rizik – identifikace hrozeb a rizik v reálném čase;
  • Ochrana nové generace – kontrola a posílení bezpečnosti vašeho síťového prostředí;
  • EDR – Endpoint Detection and Response, odhaluje a eliminuje útoky i na základě podezřelého chování.

 

Microsoft Defender for Business je navržen tak, aby každému podniku poskytoval co nejlepší zabezpečení v optimálním poměru cena/výkon. Jeho smyslem je zajistit správu zabezpečení koncových bodů (přístupových zařízení a uživatelů) s nízkými provozními náklady a bez toho, aby se podnikatelé museli učit složité koncepty kybernetické bezpečnosti.

Microsoft Defender for Business chrání vaše koncové body bez ohledu na to, zda používáte nástroje pro mailovou komunikaci a kancelářskou produktivitu lokálně, v prostředí Microsoft 365 případně jiná řešení.

Má jednoduchý a flexibilní licenční model: Pořídíte jej přímo od společnosti Microsoft nebo prostřednictvím svých IT partnerů v modelu CSP (Microsoft Partner Cloud Solution Provider).

K dispozici jsou dvě varianty:

  • Microsoft Defender for Business jako samostatná služba, kterou platíte za uživatele měsíčně,
  • Nebo jakou součást balíčku Microsoft 365 Business Premium, který poskytuje komplexní řešení pro produktivitu a bezpečnost. V něm mají uživatelé pohromadě Microsoft Teams a Office 365 i s potřebnými nástroji pro zajištění základní bezpečnosti IT prostředí malých a středních podniků. 

 1 Homeland Security Secretary Alejandro Mayorkas, 06 May 2021 ABC report


29. červen 2022, Veronika Krnáčová

Další články

9. 08.
2022
UŽIJTE SI SVŮJ KÁVOVÝ OBŘAD

Láska ke kávě Helenu Kohoutovou dovedla až k vytvoření vlastní...

8. 08.
2022
Nepřinášíme do byznysu jen peníze, ale i dlouhodobé hodnoty
15. 08.
2022
PODPORU NA DIGITALIZACI VE VAŠEM PODNIKU JE STÁLÉ MOŽNÉ ČERPAT!
8. 08.
2022
DOTACE NA VĚTRNÉ ELEKTRÁRNY

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, rádi bychom vás prostřednictvím našeho...

4. 08.
2022
Dotace na vývoj a výzkum

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, rádi bychom vás prostřednictvím našeho...

2. 08.
2022
NEPODLÉHAT PROKRASTINACI SE VYPLÁCÍ

Vlastě Valentové kromě pracovitosti, vytrvalosti a zodpovědnosti nechybí ani...