KDO HLEDÁ, JE OČEKÁVÁN, KDO ČEKÁ, JE NALEZEN

30. 1. 2024
Praha 1

NOVOROČNÍ SETKÁNÍ DÁMSKÉHO KLUBU

Srdečně vás zveme na tradiční novoroční setkání, abychom opět společně vstoupili do nového roku. V přátelské atmosféře pozdvihneme číši vína a setkáme se s inspirativními hosty v mimořádném prostředí renesančního paláce v Dlouhé ulici, který je zároveň sídlem mezinárodní základní školy a gymnázia Leonardo da Vinci Academy, kombinující české kurikulum s moderními vzdělávacími trendy ve světě.

"Kdo hledá, je očekáván, kdo čeká, je nalezen." Tento citát Jaroslava Seiferta je zároveň i mottem Zdeňky Žádníkové Volencové, rodačky z Ústí nad Orlicí, české herečky, muzikantky, lektorky rétorických kurzů, ale také zakladatelky Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové, jehož cílem je výtvarná proměna prostředí zdravotnických zařízení. Hvězda legendárního seriálu Rodinná pouta nebo Zkáza Dejvického divadla, jehož je 24 let členkou, je podepsána například pod třicetimetrovou venkovní stěnou s motivem Malého prince, která dělá radost malým pacientům FN Motol a zároveň je poctou záchranářům.

Tato křehká žena je také patronkou mezinárodní základní školy a gymnázia Leonardo da Vinci Academy a jak sama říká: “Každé dítě nastupuje do první třídy s dychtivostí, touhou se učit a poznávat. Nevím přesně kdy přichází ten bod zlomu, kdy se to změní a nadšení vystřídá obličej s výrazem kyselé okurky „Vážně tam musím?“. Ze své čtyřnásobné zkušenosti ale vím, proč se to děje. Souvisí to s osobností učitele. S jeho odvahou zkoušet nové pedagogické metody, s jeho empatií, laskavostí a zároveň s tolik nepopulární důsledností. Být dobrým a motivujícím učitelem je rovno pozici úspěšného krizového manažera. A mít ve škole takové pedagogy je jako výhra v loterii. V loterii, kterou hrajeme s našimi dětmi zároveň i my rodiče. Ať je pro vás a vaše děti naše škola výhrou.”

Dále je autorkou básnických sbírek Hra na anděla /2010/ a Růže z Jericha /2022/.

Těšit se dále můžete na bohatý program:

Harmonogram

 • Přivítání hostů

  Helena KOHOUTOVÁ, zakladatelka klubu

  Věra KOMÁROVÁ, zakladatelka Leonardo da Vinci Academy a strategická ředitelka Dermacol

  18:30
 • Aby tělo nebolelo

  MUDr. Miloš BARNA, lékař, vedoucí kliniky rehabilitačního lékařství Barna Medical

  18:45
 • TALK SHOW: ZDEŇKA ŽÁDNÍKOVÁ VOLENCOVÁ
  19:00
 • Networking

  Zdravé pochutiny od restaurací UGO.
  Novoroční přípitek ve spolupráci z rodinného vinařství Maláník – Osička
  Kolekce a ochutnávka Eternal by Helena, a další

  20:00 - 22:00

Společenské setkání platí pouze pro pozvané členy a přátele Podnikatelské platformy Helas. Registrační formulář je zaslán osobním emailem.

Dámský klub je součástí Podnikatelské platformy Helas, která od roku 1997 se svými projekty Ocenění Českých Lídrů, Ocenění Českých Podnikatelek, Ocenění Českých Exportérů, Helas New Encounters Club a Helas Ladies Club, sdružuje osobnosti z oblasti byznysu, podnikání, společnosti, kultury i vědy.