MÉ ČAJOVÉ KRÁLOVSTVÍ

26. 7. 2023
Slušovice
Kdy:
26. červenec 2023 13:00
Město:
Slušovice
Místo:
OXALIS, K Teplinám 663

ZVEME VÁS NA LETNÍ SETKÁNÍ A VÝLET DO LEGENDÁRNÍCH SLUŠOVIC

Rádi bychom Vám zpříjemnili letní dny pozvánkou na setkání, které potěší Vás, Vaši rodinu, známé a rozhodně děti. Udělejte si výlet a využijte jedinečnou možnost navštívit zázemí významné české společnosti, která zásadně ovlivnila kulturu pití čaje v České republice, a stala se ikonickým výrobcem a zpracovatelem skvělých čajů a kávy, firmy OXALIS. 

Zázemím firmy nás osobně provede její zakladatel a „čajový král“ pan Petr Zelík, který poté co si přičichl k pravým čajovým lístkům vybudoval skutečně impérium. Čaj ho totiž okouzlil natolik, že zrealizoval své sny - nakupovat čaj přímo na plantážích, vytvořit vlastní čajové směsi a ty pak prodávat v jejich nejpřirozenější podobě, tedy „sypané“. Naučil tak Čechy pít tento multikulturní nápoj a postupně přivezl do té doby neznámé druhy, jako je například zelený čaj, rooibos nebo maté. Navštívíme zákulisí, takže uvidíme míchání směsí i jejich balení, ochutnáme nepřeberné množství čajů a strávíme příjemný společný čas. Neformálně, přátelsky s možností sdílení lidských i byznysových zkušeností.

Na počátku příběhu společnosti OXALIS byla vášeň pro kvalitní sypaný čaj. Ta v létě 1993 stála za vznikem malé rodinné firmy, která za více než čtvrtstoletí vyrostla v renomovaného dovozce, zpracovatele a distributora sypaných čajů a nyní i výběrové kávy. Pan Zelík si vybudoval pevné kontakty v pěstitelských zemích, odkud své produkty dováží napřímo (direct trade). Neustále  vyhledává nové atraktivní čajové zahrady a kávové plantáže a čisté čaje i kávy pečlivě vybírá z nejpovedenějších lotů s důrazem na kontrolu obsahu pesticidů, těžkých kovů a mikrobiologii tak, aby vše splňovalo pravidla Evropské unie.  Káva je pražena na moderní, ekologické pražičce Loring Smart. Firma disponuje  vlastní vývojovou laboratoří, ve které degustační tým vytváří originální čajové i kávové směsi. Na čaj i kávu aplikuje různé druhy aroma (u čajů navíc i ingredience) a vytváří tak jedinečné kreace. Zajímavostí jsou vlastní a franšízové prodejny. V tuzemsku jejich počet dosáhl již čísla 65, v součtu vytvářejí více než polovinu celkového obratu. Oxalis produkty lze ale zakoupit i u dalších několika set velkoobchodních odběratelů. Domácí distribuci doplňuje export – produkty OXALIS jsou vyváženy do více než 40 zemí světa.České firmy spolu v duchu spolupráce a vzájemné podpory.

Pozvánka platí pro členy Podnikatelské platformy Helas, Helas Ladies Club, vítěze a finalisty soutěží Ocenění Českých Lídrů, Ocenění Českých Exportérů a Ocenění Českých Podnikatelek. Registrační formulář je zaslán osobním emailem.