MÉ ČAJOVÉ KRÁLOVSTVÍ

26. 7. 2023
Slušovice
Kdy:
26. červenec 2023 13:00
Město:
Slušovice
Místo:
OXALIS, K Teplinám 663

Pozvánka platí pro členy Podnikatelské platformy Helas, Helas Ladies Club, vítěze a finalisty soutěží Ocenění Českých Lídrů, Ocenění Českých Exportérů a Ocenění Českých Podnikatelek. Registrační formulář je zaslán osobním emailem.

Oblíbená pochutina, ale také populární a dostupný léčivý i povzbudivý prostředek. A o čem že bude řeč?

Vychutnáme si příběh Petra Zelíka, zakladatele českého „čajového“ lídra, společnosti OXALIS. Probereme životní výhry i byznysové výzvy, ochutnáme čajové novinky i evergreeny, a hlavně budeme moci navštívit běžně nepřístupné zázemí tohoto čajového giganta. 

Při produkci čajů a káv v OXALIS pečlivě dbají, aby byl každý segment důsledně oddělen od jiného a nedocházelo tak k vzájemné kontaminaci vůní.  Čisté čaje jsou uskladňovány a baleny ve větší části přízemí třípatrové sídelní budovy. V jeho zbytku, zhruba na 30% plochy, se v hermetickém uzavření nachází pražička kávy od firmy Loring smart. Zde se kávová zrna nejen praží, ale následně i balí. Třetí patro budovy je určeno k míchání a ochucování. Ve třech míchacích strojích s kapacitou dávky až 150 kg se míchají čaje s různými rostlinnými nebo ovocnými ingredienty a následně se aromatizují. Poté se směsi nechají odstát, aby se vše v klidu usadilo. Následně se čaje přesunou o poschodí níže, kde dochází k jejich balení do větších velkoobchodních a menších maloobchodních sáčků. Nabalené zboží je pak transportováno do Tečovic, kde se nachází distribuční sklad společnosti.

Čaj je druhý nejrozšířenější nápoj na světě a nemá konkurenci. Je  znám již pět tisíc let a je tak významnou součástí historie.České firmy spolu v duchu spolupráce a vzájemné podpory.