SKLENĚNÁ KRÁSA V RUKÁCH ČESKÝCH MISTRŮ VÁŠ RODINNÝ VÝLET

18. 8. 2022
Hlinsko
Kdy:
18. srpen 2022 13:00
Město:
Hlinsko
Místo:
Koulier, Oflenda 10, Hlinsko

SKLENĚNÁ KRÁSA V RUKÁCH ČESKÝCH MISTRŮ. Exkurze do výroby a historie české skleněné tvorby ručně vyráběných vánočních ozdob.
ZACHRÁNĚNÉ ŘEMESLO, které stále ŽIJE.

Pozvánka platí pro členy Helas Ladies Club, Podnikatelské platformy Helas a finalisty soutěží Ocenění Českých Lídrů, Ocenění Českých Exportérů a Ocenění Českých Podnikatelek.
Registrační formulář je zaslán osobním emailem.

Ruční výroba vánočních ozdob má v Čechách dlouholetou tradici. Objevme tedy společně tyto klenoty v podobě krásných ručně vyrobených výrobků českých sklářů z rodinné sklárny Koulier na Vysočině. Ta jako jedna z mála toto řemeslo, díky manželům Šrámkovým, zachránila pro budoucí generace.

Těšit se můžete na neopakovatelnou atmosféru výroby. Uvidíte, jak se vánoční ozdoby foukají, stříbří i zdobí. Pod vedením jedné z malířek si budete moci dotvořit vlastní ozdobu, kterou si pak i odnesete domů na památku. Samozřejmostí je i možnost nákupu vánočních kolekcí v podnikové prodejně. Průvodkyní nám  bude osobně spolumajitelka firmy, paní Kateřina Šrámková. Program je uzpůsoben pro dospělé i děti, včetně drobného pohoštění. Pořádá se v odpoledních hodinách, abyste měli příležitost zažít hořící kahany a reálný chod dílny.

Navázání na dlouholetou tradici výroby vánočních ozdob v České republice považují Šrámkovi za důležitý krok v uchování rukodělné tradice výroby a malování foukaných skleněných českých vánočních ozdob u nás. Rozhodujícím aspektem pro toto jejich rozhodnutí byla i ta skutečnost, že současný majitel podniku má rodinné kořeny právě na Vysočině a jednu výrobu již vlastní. Nově založený podnik na výrobu vánočních ozdob Koulier se zaměří na nové trendy, které představí již pro nadcházející vánoční sezonu.

Více na  www.koulier.cz