PODPORA BOJE PROTI DOMÁCÍMU NÁSILÍ JAKO SOUČÁST PÉČE O ZAMĚSTANCE

24. 11. 2021
online debata
Kdy:
24. listopad 2021 08:30
Město:
online debata
Místo:
z pohodlí vašeho zázemí

Rádi bychom vás a vaše kolegy pozvali jménem společnosti Vodafone Česká Republika, která je dlouholetým partnerem Podnikatelské platformy Helas, na workshop týkající se problematiky domácího násilí, jenž realizuje Nadace Vodafone ve spolupráci s organizací ROSA, Policií ČR, Avon a IKEA.

Podle statistik má téměř každý z nás ve svém okolí někoho, kdo se potýká s domácím násilím.
Kolegové v práci mohou přitom obětem pomoci víc, než si myslíte. Jak ve firmě s podporou začít?
Načerpejte informace a praktické rady na společném workshopu. 

KDY: 24. listopadu 2021, 8:30 – 11:00
KDE: Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1 a online (počet hostů je omezen, prosím rezervujte si své místo)
Registrace je samozřejmě zdarma na tomto linku: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=Oz8oaIeEhkyts6Uijxi4k1Mn3rEjcohNqypwONsiDZlUMjNISU9SWUIwQU5RRDBWRjNQUzUyNkgyNi4u.

Program workshopu: 

  • Stručný úvod do problematiky domácího násilí
  • Velvyslanec Nick Archer: Britská inovace pomáhající v Česku
  • JUDr. Lucie Hrdá: Jak se v Česku trestá domácí násilí?
  • Best practice společností IKEA a Vodafone
  • Novinky v mobilní aplikaci Bright Sky

Více informací ZDE.

Akci pořádá Nadace Vodafone ve spolupráci s organizací ROSA, Policií ČR, Avon a IKEA. 

Nadace Vodafone se velmi aktivně angažuje v boji proti domácímu násilí, a to nejen tím, že provozuje aplikaci Bright Sky na pomoc obětem a podporuje organizaci ROSA. Angažuje se také jako zaměstnavatel a má propracovaný systém podpory a pomoci kolegům, kteří jsou sami v situaci vyhrocené domácím násilím, a nebo chtějí pomoci někomu ve svém okolí.

V průběhu loňské zimy Vodafone a Nadace Vodafone svou dlouhodobou spolupráci s organizací ROSA a Policejním prezidiem ČR rozšířili spojením se společnostmi AVON a IKEA, které se v osvětě a boji proti domácímu násilí také angažují. V březnu letošního roku již spolu uspořádali osvětový webinář, během kterého mluvili o tom, proč se jako firmy zapojily, a jak může jako první krok nebo doprovodný prvek pomoci aplikace Bright Sky.

Víme, že je to velmi složité téma a ne každý ví, jak jej uchopit – nenásilně a přesto prakticky a pozitivně. Chceme proto sdílet praktické zkušenosti a tipy nejen těchto pěti pořádajících firem, Rosy, Policie, Avon a Ikea pod záštitou Nadace, ale i dalších účastníků, kteří se na workshop přihlásí.