AKADEMIE PROTI DOMÁCÍMU NÁSILÍ

28. 5. 2021
online nebo v sídle Nadace Vodafone
Kdy:
28. květen 2021 09:00
Město:
online nebo v sídle Nadace Vodafone

Rádi bychom vás a vaše kolegy pozvali jménem společnosti Vodafone Česká Republika, která je dlouholetým partnerem Podnikatelské platformy Helas, a Nadace Vodafone na debatu k ne příliš diskutovanému tématu – problematice domácího násilí a jeho dopadu na práci a vztahy na pracovišti.

KOLEGOVÉ V PRÁCI MOHOU OBĚTEM POMOCI VÍC, NEŽ SI MYSLÍTE.
JAK VE FIRMĚ S PODPOROU ZAČÍT?
NAČERPEJTE INFORMACE A PRAKTICKÉ RADY NA SPOLEČNÉM WORKSHOPU.

KDE: online/Nadace Vodafone, náměstí Junkových 2, Praha 5 (budova Vodafonu, metro Stodůlky)
(podle aktuální epideomiologické situace)

Více informací ZDE.

Akci pořádá Nadace Vodafone ve spolupráci s organizací ROSA, Policií ČR, Avon a IKEA. Registrace je samozřejmě zdarma na tomto linku: https://forms.office.com/r/pTsvr9ke6i.

Nadace Vodafone se velmi aktivně angažuje v boji proti domácímu násilí, a to nejen tím, že provozuje aplikaci Bright Sky na pomoc obětem a podporuje organizaci ROSA. Angažuje se také jako zaměstnavatel a má propracovaný systém podpory a pomoci kolegům, kteří jsou sami v situaci vyhrocené domácím násilím a nebo chtějí pomoci někomu ve svém okolí.

V průběhu zimy Vodafone a Nadace Vodafone svou dlouhodobou spolupráci s organizací ROSA a Policejním prezidiem ČR rozšířili, spojili se totiž se společnostmi AVON a IKEA, které se v osvětě a boji proti domácímu násilí také angažují. V březnu letošního roku již spolu uspořádali osvětový webinář, během kterého mluvili o tom, proč se jako firmy zapojily, a jak může jako první krok nebo doprovodný prvek pomoci aplikace Bright Sky.

Dalším pokračováním je Akademie proti domácímu násilí, která se uskuteční 28. května. Jedná se o praktický workshop, kterým bychom chtěli onboardovat ostatní firmy – malé i velké, aby se tématu nebály a nabízely pomocnou ruku jako benefit zaměstnancům, stejně jako to dělají oni sami. 

Víme, že je to velmi složité téma a ne každý ví, jak jej uchopit – nenásilně a přesto prakticky a pozitivně. Chceme proto sdílet praktické zkušenosti a tipy nejen těchto tří pořádajících firem, Rosy a Policie pod záštitou Nadace, ale i dalších účastníků, kteří se na workshop přihlásí. 

Program AKADEMIE PROTI DOMÁCÍMU NÁSILÍ: 

  • Stručný úvod do problematiky domácího násilí
  • Možnosti neziskového sektoru a Policie ČR
  • Proč a jak může pomoci zaměstnavatel
  • Best practice společností Avon, IKEA a Vodafone
  • Diskuze a sdílení dalších zkušeností

Že to má smysl, jsme si sami potvrdili u jedné naší kolegyně, která nám řekla: „Nikdy bych nevěřila, že mi může zaměstnavatel pomoci s tak osobním problémem.“