FIRMY NA ROZCESTÍ ANEB NEJENOM O RODINNÝCH FIRMÁCH, ONLINE SUMMIT - 4. ČÁST

2. 6. 2021
online summit

ZÁZNAM Z ONLINE SETKÁNÍ NALEZNETE ZDE.

FIRMY NA ROZCESTÍ aneb nejenom o RODINNÝCH FIRMÁCH.

Chcete změnu? Hledáte investora?  Jste investorem?  Rady pro rodinné firmy. Jak na to a skryté nástrahy.

Část čtvrtá: PRODÁVÁM FIRMU, ALE ZŮSTÁVÁM: Prodávám firmu investorovi s cílem firmu rozvinout.

Čestní hosté:
Darina Vodrážková, Strategy Lead, D A Q U A S spol. s r.o.
Martin Cígler, Chairman of the Board & Chief Executive Officer, Solitea, a.s.
Petr Uher, zakladatel a lékařský ředitel FertiCare s klinikami v Praze, Karlových Varech a ve Znojmě
Tomáš Doležil, partner, JŠK, advokátní kancelář, s.r.o.
Luděk Palata, partner, Versute Investments; manažer, BHS Private Equity Fund
Pavel Procházka, CEO, majitel společnosti Palatinum s.r.o. a majitel několika dalších firem 

Rodinné firmy:

Darina Vodrážková, Strategy Lead, D A Q U A S spol. s r.o.
Vystudovala na Univerzitě Karlově obor kulturní antropologie, což je celostní věda o člověku, společnosti a kultuře, jako o všem, co odlišuje člověka od zvířete. A protože v tomto pojetí patří do kultury i software a informační technologie, které zvířata téměř nepoužívají :) , zaměřila se hned po škole na svou druhou lásku – IT. Díky své odbornosti pomáhá firmám, které dnes nutně ke svému efektivnímu fungování potřebují podporu IT, aby jim IT skutečně pomáhalo. Vytváří komunikační a znalostní most mezi technologií, IT profesionály a „normálními“ uživateli IT. Firma DAQUAS, kterou téměř 30 let vede, byla třikrát oceněna jako nejlepší licenční partner společnosti Microsoft na světě. V roce 2017 získala v rámci Ocenění Českých Podnikatelek Cenu ČSOB - Výjimečná podnikatelka.

Martin Cígler, Chairman of the Board & Chief Executive Officer, Solitea, a.s.
Martin v lednu 1990 založil společnost Cígler software, která se pod jeho vedením stala jedním z nejrespektovanějších a nejinovativnějších výrobců informačních systémů v České a Slovenské republice. V roce 2013 stál zrodu holdingu Solitea, účastnil se všech akvizic a pod jeho vedením firma atakuje hranici dvoumiliardového obratu. V červnu 2020 dovedl české a slovenské společnosti k fúzi, kterou se Solitea stala jedním z největších regionálních výrobců softwaru. Martin se v roce 2007 stal českou IT osobností roku, v roce 2019 dostal ocenění Fakulty informačních technologií VUT Brno za rozvoj informačních technologií v České republice.

Petr Uher, zakladatel a lékařský ředitel FertiCare s klinikami v Praze, Karlových Varech a ve Znojmě
MUDr. Petr Uher, PhD. nastoupil v roce 1984 na brněnskou gynekologickou kliniku, kde se právě v tomto roce narodilo první československé dítě po umělém oplodnění. Reprodukční medicína mu učarovala a už ji neopustil. Přes dvacet let pracoval v zahraničí, kde nakonec jednu IVF kliniku ve Švýcarsku vedl. V roce 2003 vybudoval Institut reprodukční medicíny v Plzni, který se během pár let stal jednou z největších klinik v Česku a jako jedna z prvních provedla v ČR genetické testování embryí. V roce 2007 zakládá doktor Uher Institut reprodukční medicíny a genetiky v Karlových Varech a v roce 2010 i IVF kliniku CUBE, kde ve funkci majoritního akcionáře a CEO setrvává až do předání kliniky novým majitelům. Od roku 2016 Petr Uher řídí jak manažersky tak lékařsky společnost FertiCare, která napříč republikou kromě IVF - Institutu v Karlových Varech zahrnuje i moderní IVF kliniku v Praze na Andělu a také kliniku Znamed ve Znojmě. Společnost FertiCare je úzce spojena s klinikou Genera v Řimě, klinikou GynFiv v Madridu a IVF klinikou v Bolzanu. Kromě lékařské péče a výzkumu v reprodukční medicíně je neméně důležitou nápní času doktora Uhra manažerské řízení klinik, tak aby úroveň péče splňovala ty nejvyšší světové vědecké a etické standardy.

Odborná veřejnost:

Tomáš Doležil, partner, JŠK, advokátní kancelář, s.r.o.
Tomáš Doležil absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v letech 1992–1998 a je držitelem titulu LL.M. Eur v oboru evropského práva z Evropského institutu v německém Saarbrückenu z roku 2000. Rovněž získal titul Ph.D. na Vysoké škole ekonomické v Praze v roce 2006. Před svým příchodem do JŠK pracoval celkem 15 let v mezinárodních advokátních kancelářích Linklaters (1999–2005) a Clifford Chance (2006–2014, od roku 2012 na pozici Counsel). V JŠK je partnerem od roku 2014. Specializuje se především na oblasti fúzí a akvizic (M&A), private equity, korporátního/obchodního práva a oblast technologií, médií a telekomunikací (TMT). V JŠK vede M&A praxi a má za sebou více než dvě stovky uskutečněných projektů jak na mezinárodní, regionální, tak na domácí úrovni. Tomáš také aktivně spolupracuje s Czech Private Equity and Venture Capital Association (CVCA), která podporuje firmy působící v oboru private equity a venture kapitálu. Je také členem rozkladové komise České národní banky.

Luděk Palata, partner, Versute Investments; manažer, BHS Private Equity Fund
Do roku 1998 byl členem několika týmů investujících do rozvoje malých a středních podniků v České republice. V letech 1998 až 2005 řídil české a slovenské aktivity private equity fondů sponzorovaných vlámskou investiční společností GIMV. Od roku 2005 do začátku 2014 pracoval pro americkou společnost Riverside, globálního PE investora do malých a středních podniků. Od března 2014 rozvíjí v úzké spolupráci s BH Securities, a.s. nové projekty v oblasti private equity, korporátního financování a alternativních investic. Během své dvacetileté kariéry v oboru private equity Luděk realizoval množství investic a úspěšných prodejů firem v mnoha zemích jak ve východní, tak v západní Evropě.

Pavel Procházka, CEO, majitel společnosti Palatinum s.r.o. a majitel několika dalších firem 
Pavel získal svůj magisterský titul na přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.  Více jak 25 let se věnuje konzultantské činnosti a více jak 20 let působí na manažerských pozicích a ve vedení společností a týmů. V roce 2004 založil společnosti Palatinum s.r.o, z které vybudoval konzultační a prodejní společnost, která ročně proškolí zhruba 50 tisíc lidí. Od roku 2005 společnost zrealizovala 400 mio Kč obrat v konzultačních službách a nasbírala více než 400 zákazníků. Dnes Pavel ve společnosti působí jako CEO. V rámci své praxe se Pavel zaměřuje na zlepšování obchodníků, obchodního managementu, sales procesů a Sales Performance Managementu ve firmách, na nastavení systémů a řízení firem (konzultační a změnové projekty – na jejich analýzu, design a implementaci ).