FIRMY NA ROZCESTÍ ANEB NEJENOM O RODINNÝCH FIRMÁCH, ONLINE SUMMIT - 1. ČÁST

30. 3. 2021
online summit

ZÁZNAM Z ONLINE SUMMIT NALEZNETE ZDE.

FIRMY NA ROZCESTÍ aneb nejenom o RODINNÝCH FIRMÁCH.

Chcete změnu? Hledáte investora?  Jste investorem?  Rady pro rodinné firmy. Jak na to a skryté nástrahy.

Část první: Předali jsme firmu dětem. Nástupnictví a s tím spojené procesy.
Profesní a praktické rady.

Čestní hosté:
Jaroslava Valová, majitelka a zakladatelka, SIKO koupelny a. s.
Kateřina Kadlecová ředitelka, CEO, USSPA s.r.o.
Libor Suchánek, zakladatel a jednatel, SULKO s.r.o.
Tamara Šindelářová, partner a COO, Palatinum s.r.o.
Tomáš Doležil, partner, JŠK, advokátní kancelář, s.r.o.

Rodinné firmy:

Jaroslava Valová, majitelka a zakladatelka, SIKO koupelny a.s.
Jaroslava Valová založila v roce 1991 firmu Siko koupelny. Podnikat začínala pouze s rodinnými úsporami v jihočeské obci Čimelice. Z firmy se stala jednička na trhu s vybavením koupelen v Česku a na Slovensku. Siko dnes úspěšně prodává i kuchyně a interiérové dveře. Má 52 prodejen, přes 900 zaměstnanců a obrat přes 4 miliardy korun. Za posledních 5 let SIKO zvýšilo podíl e-commerce na maloobchodních tržbách koupelen, z necelých 5 na 20%. Před pěti lety předala vedení firmy svým třem dětem. Za svoji manažerskou práci získala řadu prestižních ocenění, stala se Manažerkou roku 2013, dlouhodobě patří mezi TOP ženy českého byznysu, za rok 2014 - obsadila první příčku v Ocenění Českých Podnikatelek v kategorii velká společnost. V roce 2017 se stala vítězkou TOP ŽENY kategorie byznys - podnikatelka a v r. 2018 byla uvedena do Síně slávy žen byznysu a vyhlášena Manažerkou čtvrtstoletí, jako jediná žena, mezi vyhodnocenými 10 TOP manažery.

Kateřina Kadlecová ředitelka, CEO, USSPA s.r.o.
Kateřina Kadlecová je spolumajitelkou české rodinné společnosti USSPA, prvního českého výrobce spa a termálních bazénů swim spa, založené v roce 1995. Vystudovala obchod na Masarykově univerzitě v Brně. Ve firmě vybudovala marketingové oddělení a stojí za koncepcí značky. Od generační výměny v roce 2011, kdy převzala vedení společnosti od svého otce, je ředitelkou USSPA. Firmu vede společně se svým manželem, s kterým mají syna. USSPA je lídrem domácího trhu, své vířivky exportuje do více než 20 zemí světa, ve Španělsku má dceřinou společnost. Výrobky z východočeské Dobrouče najdete od Alicante po Zanzibar. USSPA má vlastní oddělení vývoje a designu, její produkty získaly nejprestižnější světová ocenění za design v čele s Red Dot Award (Německo) a Good Design (USA). Firma je členem nové Asociace českého průmyslového designu. Kateřina Kadlecová je držitelkou titulu Manažerka odvětví a Mladý manažerský talent, podle časopisu Forbes je jednou z nejvlivnějších žen Česka, a pravidelně se také umisťuje v žebříčku TOP ženy Česka mediálního domu Economia a Hospodářských novin. Je členkou Strategické rady Centra pro rodinné firmy při VŠE v Praze.

Libor Suchánek, zakladatel a jednatel, SULKO s.r.o.
Před dvaceti osmi lety založil Libor Suchánek firmu Sulko, která vyrábí okna a dveře. Letos už ji čtvrtým rokem vede jeho nejstarší syn Petr. Zakladatel dnes do provozu dochází jen občas a rady rozdává jen „na vyžádání“. Výrobou a montáží oken a dveří se firma zabývá od roku 1993. Za tu dobu v České republice i v zahraničí získala statisíce spokojených zákazníků. SULKO je ryze českou rodinnou společností, která staví na tradičních hodnotách a zároveň se snaží být na špici v oblasti kvality a technologické vyspělosti produktů. Nabízí ucelený systém řešení otvorových výplní pro náročné zákazníky v rodinných, bytových i panelových domech, dodává své produkty do administrativních a komerčních budov i škol, a to jak doma, tak například v Belgii a Švýcarsku. Cílem firmy je vyrábět a dodávat náročným zákazníkům produkty, na které se budou moci dlouhodobě spolehnout, které přispějí k většímu komfortu jejich bydlení. Jako rodinná firma klade důraz na poctivý a profesionální přístup v každém kroku výroby, montáže a na kvalitní komunikaci se zákazníkem. Dlouhodobý záměr je orientován na další růst, na budování silné firmy, která obstojí i na náročných zahraničních trzích.

Odborná veřejnost:

Tamara Šindelářová, partner a COO, Palatinum s.r.o.
Tamara vystudovala MBA, General Management na Institut Universitaire Kurt Bosch, Ecole Superieure de Commerce et de Management Tours; at UNYP - BBA, MBA. Více jak 20 let působí v oblasti vrcholového byznysu, z toho 4 roky v oblasti marketingové komunikace, rozvoje produktů, 15 let vede týmy v oblasti obchodu a marketingu a 10 let se věnuje konzultační a trenérské praxi v soukromém i korporátním sektoru. Od roku 2010 působí jako partnerka a COO ve společnosti Palatinum, kde je zodpovědná za provozní řízení celé společnost, za zákaznické projekty, marketing a kvalitu rozvojových programů. V rámci své praxe se zaměřuje na zlepšování obchodníků, managementu a sales procesů ve firmách, na konzultační a změnové projekty včetně jejich analýzy, designu a implementace, na řízení výkonu společností, na Sales Force Effectivess. Pro Podnikatelskou platformu Helas se podílela na spoluvytvoření programu „BOD ZLOMU pro život a podnikání“.

Tomáš Doležil, partner, JŠK, advokátní kancelář, s.r.o.
Tomáš Doležil absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v letech 1992–1998 a je držitelem titulu LL.M. Eur v oboru evropského práva z Evropského institutu v německém Saarbrückenu z roku 2000. Rovněž získal titul Ph.D. na Vysoké škole ekonomické v Praze v roce 2006. Před svým příchodem do JŠK pracoval celkem 15 let v mezinárodních advokátních kancelářích Linklaters (1999–2005) a Clifford Chance (2006–2014, od roku 2012 na pozici Counsel). V JŠK je partnerem od roku 2014. Specializuje se především na oblasti fúzí a akvizic (M&A), private equity, korporátního/obchodního práva a oblast technologií, médií a telekomunikací (TMT). V JŠK vede M&A praxi a má za sebou více než dvě stovky uskutečněných projektů jak na mezinárodní, regionální, tak na domácí úrovni. Tomáš také aktivně spolupracuje s Czech Private Equity and Venture Capital Association (CVCA), která podporuje firmy působící v oboru private equity a venture kapitálu. Je také členem rozkladové komise České národní banky.

ONLINE SUMMIT další díly:

Část druhá: Prodal jsem firmu a těším se na novou, jinou, etapu života. Jinak. Nástrahy? Šokující vývoj, aneb když jdou věci jinak. Profesní a praktické rady.
15. 4. 2021 od 14 hodin
Část třetí: Kupuji firmy s cílem být nejlepší v oboru či diverzifikovat své byznys portfolio. Profesní a praktické rady.
4. 5. 2021 od 14 hodin
Část čtvrtá: Prodávám firmu investorovi s cílem firmu rozvinout.
2. 6. 2021 od 14 hodin