ZÁŽITKOVÝM VLAKEM PO STOPÁCH ČESKÝCH SKLÁŘŮ ANEB Z PRAHY DO NIŽBORU A ZPĚT

16. 9. 2020
Odjezd ze stanice Praha
Kdy:
16. září 2020 15:30
Město:
Odjezd ze stanice Praha
Místo:
Smíchov, Nádražní 1, Praha 5

Ojedinělý a netradiční výlet v párty vlaku Kladenské dopravní a strojní s.r.o. Privátní jízda soukromým vlakem nás zaveze na skleničku do nádražní výletní restaurace Tomáše Hanáka, Zastávka Nižbor, další kroky nás zavedou do rodinné sklárny Rückl, která je synonymem prvotřídního broušeného křišťálu od roku 1846 s tří setletou historií. Pohodlně se zážitkem, s osobní péčí a degustacemi výhradně českých produktů.

KLADENSKÁ DOPRAVNÍ A STROJNÍ S.R.O.
se specializuje na organizaci společenských akcí s doprovodným programem na klíč ve vlaku i mimo vlak. Její portfolio můžeme rozdělit do dvou větví, které mají společné základy. Úspěšně vypravuje speciální osobní vlaky po celé České i Slovenské republice. ZÁŽITKOVÝ VLAK je upraven pro potřeby netradičních společenských setkání. Záleží na klientovi odkud a kam se pojede, jaký si zvolí cíl, standardní i nadstandardní služby a program. KDS odveze své hosty z pracovního koloběhu a každodenní rutiny. Stejnou intenzitu a péči věnují EVENTŮM NA MÍRU. Organizují originální společenská setkání s nábojem. Respektují přání klienta, postarají se o plánovanou akci od samého počátku až do jejího závěru. Zajistí kompletní produkci, doprovodný program i občerstvení.

Harmonogram

 • Welcome drink na nástupišti (číslo nástupiště bude upřesněno)

  Zahájení setkání
  Představení čestných hostů - neformální zábava – degustace českých produktů

  15:30
 • Nádražní výletní restaurace Tomáše Hanáka - Zastávka Nižbor
  17:15
 • Prohlídka tradiční rodinné sklárny Rückl

  RÜCKL CRYSTAL, A.S. je sklárna, která se nachází v obci Nižbor nedaleko Berouna. Byla založena v roce 1903 Antonínem Rücklem, členem staré rodiny sklářů, jejíž kořeny je možno vysledovat až do 17. století. Sklárna se brzo stala známou v celé Evropě, v několika zemích měla i své zastoupení. V té době Rücklové vlastnili ještě sklárnu ve Včelničce a Skalici. Nižborská sklárna je nejmladší, a jedinou stále fungující sklárnou, která vznikla díky této rodině. V roce 1945 byla znárodněna dle dekretu prezidenta Beneše číslo 100. Po revoluci v roce 1992 pak sklárnu zprivatizoval pravnuk Antonína Rückla Jiří Rückl a založil akciovou společnost. Sklo z Nižboru vlastní například i britská královna Alžběta II.

  17:45
 • Odjezd do Prahy
  18:45
 • Ukončení a příjezd do stanice Praha - Smíchov
  20:00