Český realitní trh je v současné době roztříštěný a zaměřený zejména na práci s nabídkou nemovitosti, o čemž se přesvědčil každý, kdo chtěl kdy prodat, koupit nebo (si) pronajmout byt. Realitní makléři pod náročností a množstvím administrativy často nestíhají to nejdůležitější: kvalitní péči o klienta. Na tyto nedostatky reaguje nová platforma Igluu, která si klade za cíl pomoci realitním makléřům a jejich klientům a digitálně je propojit s jasným cílem: zjednodušit práci a posunout procesy kolem nemovitostí na vyšší úroveň, například zapojením umělé inteligence. Igluu přináší do České republiky americké know-how, zkušenosti a také mezinárodní realitní datový standard RESO pro standardizaci dat běžně užívaný v zahraničí, zejména ve Spojených státech. 

Martin Mucha, spoluzakladatel Igluu, začal již v roce 2013 budovat hlavní myšlenku platformy, tedy, že technologie mohou realitnímu trhu přinést modernizaci, digitalizaci a propojení mezi všemi účastníky. Spolupodílel se na rozvoji dnes již velmi úspěšné realitní platformy v USA a Kanadě, která je předobrazem Igluu. Tento kompletní realitní ekosystém dnes používá přes 55 tisíc realitních makléřů ve státě New York a více než 75 000 makléřů v Kanadě. Pro představu je to kolem 8 % všech makléřů v Severní Americe a téměř 60 % těch kanadských. 

Nyní Martin Mucha předává své bohaté know-how získané na americkém a kanadském realitním trhu a ve spojení s ČSOB a americkými partnery založili v Česku startup Igluu. Společnost byla letos oceněna agenturou CzechTrade v rámci Ocenění Českých Exportérů jako Exportní hrdina roku 2023. A to za inovace a šíření dobrého jména České republiky na poli zahraničního obchodu.Startup Igluu reprezentoval ČR například na Expo Dubai 2020 nebo eventech pořádaných pod hlavičkou City for the Future. 

Celou tiskovou zprávu a další informace naleznete ZDE -  5. Press kit pro média


6. prosinec 2023, Petra Tůmová

Další články

29. 02.
2024
Spokojenost pacientů i zaměstnanců

S panem doktorem Milošem Barnou, zakladatelem a majitelem Barna Medical...

29. 02.
2024
„Podařilo se mi naše řemeslo posunout na mnohem vyšší úroveň. A to mě naplňuje a těší.“
29. 02.
2024
ITSM je cesta, jak lépe řídit a provozovat IT oddělení
29. 02.
2024
Dotace na energetické úspory veřejných budov v Praze
27. 02.
2024
Sen, ze kterého se nemusíte probouzet

Během lockdownů se naučili používat e-shopy i ti, kdo...

23. 02.
2024
Budoucnost? Vodík, biopaliva a recyklace

Rafinérský průmysl se nalézá v procesu zásadní transformace, jejímž...