Český realitní trh je v současné době roztříštěný a zaměřený zejména na práci s nabídkou nemovitosti, o čemž se přesvědčil každý, kdo chtěl kdy prodat, koupit nebo (si) pronajmout byt. Realitní makléři pod náročností a množstvím administrativy často nestíhají to nejdůležitější: kvalitní péči o klienta. Na tyto nedostatky reaguje nová platforma Igluu, která si klade za cíl pomoci realitním makléřům a jejich klientům a digitálně je propojit s jasným cílem: zjednodušit práci a posunout procesy kolem nemovitostí na vyšší úroveň, například zapojením umělé inteligence. Igluu přináší do České republiky americké know-how, zkušenosti a také mezinárodní realitní datový standard RESO pro standardizaci dat běžně užívaný v zahraničí, zejména ve Spojených státech. 

Martin Mucha, spoluzakladatel Igluu, začal již v roce 2013 budovat hlavní myšlenku platformy, tedy, že technologie mohou realitnímu trhu přinést modernizaci, digitalizaci a propojení mezi všemi účastníky. Spolupodílel se na rozvoji dnes již velmi úspěšné realitní platformy v USA a Kanadě, která je předobrazem Igluu. Tento kompletní realitní ekosystém dnes používá přes 55 tisíc realitních makléřů ve státě New York a více než 75 000 makléřů v Kanadě. Pro představu je to kolem 8 % všech makléřů v Severní Americe a téměř 60 % těch kanadských. 

Nyní Martin Mucha předává své bohaté know-how získané na americkém a kanadském realitním trhu a ve spojení s ČSOB a americkými partnery založili v Česku startup Igluu. Společnost byla letos oceněna agenturou CzechTrade v rámci Ocenění Českých Exportérů jako Exportní hrdina roku 2023. A to za inovace a šíření dobrého jména České republiky na poli zahraničního obchodu.Startup Igluu reprezentoval ČR například na Expo Dubai 2020 nebo eventech pořádaných pod hlavičkou City for the Future. 

Celou tiskovou zprávu a další informace naleznete ZDE -  5. Press kit pro média


6. prosinec 2023, Petra Tůmová

Další články

24. 07.
2024
PŘEHLED ZAJÍMAVÝCH DOTAČNÍCH PROGRAMŮ

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, rádi bychom vás prostřednictvím našeho...

18. 07.
2024
CRIF: V prvním pololetí začalo v Česku podnikat 42 tisíc lidí, nejvíce za posledních 13 let, ještě více ale podnikat přestalo
18. 07.
2024
DOTACE NA PROGRAM INOVACE

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, rádi bychom vás prostřednictvím našeho...

17. 07.
2024
Věříme v pečující sílu přírody, které jsme všichni součástí
4. 07.
2024
Soutěž OCE startuje: Úspěšní exportéři jsou inspirací pro ostatní
4. 07.
2024
Dotace na podporu účasti podnikatelů na zahraničních veletrzích