S panem doktorem Milošem Barnou, zakladatelem a majitelem Barna Medical s.r.o. jsme si povídali o tom, jak mu osobní zkušenosti ze světových pracovišť pomohly při budování kliniky, co považuje za úspěch a také o vizi Barna Medical s.r.o. jako rodinné firmy.

 

Vaše firma je ve svém oboru lídrem na trhu a může se pochlubit dlouhou historií. Jaké byly její začátky? 
Začátky byly složitější. Klinika tenkrát stála pouze na třech lidech, byli jsme víceméně bez zkušeností a přístrojů. Díky tomu, že jsem se stal šéflékařem atletické reprezentace a účastnil se Mistrovství světa, Mistrovství Evropy a Olympijských her, tak jsem měl možnost jezdit po celém světě a poznat špičkové odborníky a různá pracoviště. Zkušenosti z nejlepších pracovišť jsme přenesli do našeho pracoviště a dnes jsme schopni zabezpečit komplexní program péče sportovní medicíny, fyzioterapie a konzervativní ortopedie od A do Z.

V průběhu let jste nejen vyrostli, ale také se stali rodinnou firmou. . . 
Již nějakou dobu částečně rodinnou firmou jsme. Můj syn, je lékař ortoped, jenž dokončuje speciální zkoušky v oboru a do budoucna máme v plánu, že se zapojí do chodu kliniky. A dcera pracuje ve firmě se zaměřením na zdravotní robotiku, takže má k našim tématům velmi blízko.

 

Jaký nejtěžší moment jste museli v podnikání překonat? 
Doba pandemie byla pro všechny jistě složitá. V tomto období bylo doporučeno nezdržovat se ve větším počtu a pokud možno nikam nechodit. Naše klinika hledala cesty, jak pomoci lidem, kteří si covidem procházeli. Díky tomu jsme objevili nové špičkové přístroje. Zlepšili jsme a vybavili kliniku těmito přístroji pro covidové pacienty i pro virová onemocnění, které nám i dnes pomáhají s potížemi dýchacího ústrojí, kde vidíme velmi dobré výsledky.

Využíváte sociálních sítí ke své prezentaci? Jak moc je pro vás důležitá vaše webová stránka. 
V poslední době jsme na sociálních sítích velmi aktivní a snažíme se o dobrou prezentaci a o to, abychom zprostředkovali klientům přes sociální sítě nejen odbornou prezentaci, ukázali a srozumitelně jim odprezentovali možnosti léčby a také jsme rádi ve spojení s klienty. Samozřejmě, že jsme potěšeni i „laiky“, kterých se nám od našich pacientů dostává.

 

Jakým způsobem si vybíráte koledy do týmu? 
Ve zdravotnictví je problematické najít volné pracovníky. Někdy najít správného zaměstnance trvá někdy i delší čas. Při výběru se většinou řídíme podle referencí a zkušeností z jiných pracovišť. Snažíme se s našimi zaměstnanci budovat dlouhodobé vztahy, aby u nás byli spokojení.

Co považujete za úspěch? 
Za úspěch považujeme spokojenost našich pacientů. Pacienti k nám chodí na osobní doporučení, jsou spokojeni s výsledkem naší práce a nás to nutí se dále zlepšovat a udržovat dobrý kredit kliniky.

Úspěšnost je založená na dobré péči o pacienty, zkušenostech lékařů a fyzioterapeutů, provádíme školení a získáváme nové poznatky a celoživotně se vzděláváme. Za největší úspěch považujeme věrnost našich pacientů a doporučování naší kliniky.

V poslední době se hodně mluví o společenské odpovědnosti. Jak se promítá toto téma do vaší firmy? 
Snažíme se být šetrní k přírodě, omezujeme zbytečný tisk, třídíme odpad a podobně. Samozřejmostí je striktní dodržování lidských práv našich zaměstnanců a snaha vycházet si lidsky navzájem vstříc.

Co je pro Vás v životě a podnikání nejdůležitější? 
Podnikání není jednoduchá věc, především pokud pracujete v úzkém kontaktu s přibližně třiceti lidmi. Denně řešíte jejich a své pracovní i mimopracovní záležitosti. Hlavním cílem jsou dobré výsledky, spokojenost moje, našich pacientů a v neposlední řadě spokojenost všech mých zaměstnanců.

foto_archiv Barna Medical


29. únor 2024, Petra Tůmová

Další články

12. 04.
2024
CRIF: Na začátku roku v Česku narostl počet osobních bankrotů, nejhůře si vede Ústecký kraj
12. 04.
2024
CHCETE ZÍSKAT DOTACI NA VÝVOJ NOVÉHO SOFTWARU?

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, rádi bychom vás prostřednictvím našeho...

11. 04.
2024
KOUZELNÉ ČAJOVÉ ZAHRADY

S Petrem Zelíkem, majitelem společnosti OXALIS jsme si povídali...

11. 04.
2024
„Nezáleží na tom, jestli má firma sídlo v Praze, Mnichově, Frankfurtu, nebo v Aši. Důležité je na jakých základech a procesech funguje.“
5. 04.
2024
S námi chráníte přírodu

Jednatelka rodinné firmy SAVE CZ s.r.o. Marcela Malinská začala...

5. 04.
2024
DOTACE NA ÚSPORY ENERGIÍ JIŽ OD 10.4.2024

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, rádi bychom vás prostřednictvím našeho...