Startuje další, v pořadí již pátý, ročník soutěžního projektu Ocenění Českých Exportérů, který vyzdvihuje, podporuje a oceňuje ryze české firmy. O vítězích rozhodnou ekonomické výsledky podniků a zajímavý příběh. Jména nejúspěšnějších podniků, které vybere odborná porota, budou známa v listopadu.

BEZPLATNÁ ONLINE REGISTRACE ZDE 

Projekt je otevřen malým, středním i velkým podnikům, u kterých tvoří export minimálně dvacet procent jejich tržeb. Do loňského ročníku OCE bylo přihlášeno 165 ryze českých firem. Vítěze vybírala porota ze 118 finalistů, kteří splnili kritéria soutěže.

Finalisté OCE, kteří dohromady zaměstnávali asi 18 tisíc lidí, loni vyvezli zboží a služby za miliardy korun. Jejich obrat byl vyšší než 64 miliard korun. 

I letos si firmy v rámci Ocenění Českých Exportérů odnesou ceny v kategorii MALÁ SPOLEČNOST pro podniky s ročním obratem do 100 milionů korun, STŘEDNÍ SPOLEČNOST s obratem mezi 100 až 500 miliony Kč a VELKÁ SPOLEČNOST, kde se o vavříny utkají společnosti s ročním obratem převyšujícím 500 milionů korun.

Dále pak budou vyhlášeny nejúspěšnější firmy ve speciálních kategoriích, kterými jsou CENA ZA NEJVĚTŠÍ POTENCIÁL pod patronací Enterprise Investors, CENA ODPOVĚDNÉHO PODNIKÁNÍ pod patronací CRIF – Czech Credit Bureau, ocenění EXPORTNÍ HRDINA pod patronací agentury CzechTrade a CENA E-COMMERCE.

Letos navíc pořadatelé představují dvě novinky. Tou první je skutečnost, že hodnocení poroty má stejnou váhu jako ekonomické hodnocení odborného garanta.

Druhou novinkou je pak speciální kategorie ŽEBŘÍČEK TOP 10, který představí „zdravě” rostoucí firmy, neboť bude hodnotit trvale udržitelný dynamický růst a vysokou EBITDU. Patronát nad touto kategorií převzala společnost Enterprise Investors.

Exportéři se mohou do soutěže hlásit od 30. dubna do 3. října 2024. Vítězové jednotlivých kategorií budou slavnostně vyhlášeni v Praze 28. listopadu.

Podle zakladatelky projektu Heleny Kohoutové mohou být účastníci OCE inspirací pro všechny tuzemské podniky, které řeší současnou složitou situaci v zahraničním obchodu.

„Ocenění Českých Exportérů má od prvopočátku jeden cíl, a to podpořit ryze české firmy, které naši republiku kvalitou svých produktů reprezentují v zahraničí. Prostřednictvím ocenění chceme přinášet do podnikatelského prostředí světlo, naději a vyzdvihnout ty nejlepší příklady ryze českých společností jejichž jméno rezonuje i za hranicemi naší země,“ popisuje Helena Kohoutová...

... celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE.

 


4. červenec 2024, Petra Tůmová

Další články

24. 07.
2024
PŘEHLED ZAJÍMAVÝCH DOTAČNÍCH PROGRAMŮ

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, rádi bychom vás prostřednictvím našeho...

18. 07.
2024
CRIF: V prvním pololetí začalo v Česku podnikat 42 tisíc lidí, nejvíce za posledních 13 let, ještě více ale podnikat přestalo
18. 07.
2024
DOTACE NA PROGRAM INOVACE

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, rádi bychom vás prostřednictvím našeho...

17. 07.
2024
Věříme v pečující sílu přírody, které jsme všichni součástí
4. 07.
2024
Dotace na podporu účasti podnikatelů na zahraničních veletrzích
2. 07.
2024
JAK SI UDĚLAT ŽIVOT PŘÍJEMNĚJŠÍM A SNADNĚJŠÍM?