O kolagenu už toho bylo řečeno mnoho, ale vyznat se v nabídce na trhu může být velmi složité. Chcete skutečně zpomalit nástup nepříjemných příznaků stárnutí? Doplněním kolagenu pomůžeme svému pohybovému ústrojí i vnější kráse. Není však jedno, jaký doplněk výživy zvolíte.

Kupovat atraktivní chutné kolagenové doplňky za výhodnou cenu je velmi lákavé, jejich účinek však může být minimální, nebo žádný. Proč tomu tak je? Kolagen je totiž velmi specifickou bílkovinou, se kterou by měl výrobce zacházet mimořádně opatrně. Kolagen ve formě výživového doplňku se získává z vedlejších produktů dobytka nebo ryb. Abychom si tedy my, lidé, účinně doplnili kolagen, který nám chybí, potřebujeme užívat kolagen z jiných živočichů. Není to však tak jednoduché, protože kolagen v přirozené formě je obrovská molekula, kterou bychom v neporušené podobě nedokázali strávit. Musí být tedy upraven tak, aby respektoval fyziologii člověka a plnil to, co se od něj čeká – musí být bioaktivní. Jak to může výrobce zaručit? Kolagen musí být štěpen peptidy. Důvod, pro který nedokážeme strávit molekuly kolagenu je ten, že v našem žaludku nemáme enzym zvaný kolagenáza. Právě ten má na starosti štěpení molekuly. Toto je také důvod, proč kolagen přijímaný v živočišných produktech naše tělo nevyužije. Výživové doplňky musí tedy obsahovat štěpený kolagen. Zároveň však štěpení musí být dostatečně šetrné, aby si tyto kolagenové fragmenty zachovaly specifickou strukturu trojzávitnice – helisu. Díky ní pak lidské tělo dokáže fragmenty rozpoznat a použít pro stavbu nových vlastních molekul kolagenu. Ve druhém kroku je třeba zajistit, aby štěpené kolagenové peptidy nebyly v kontaktu s kyslíkem ani vodou. Kolagen v prášku je trvanlivý, nepotřebuje konzervanty a z této formy se připravuje kolagenový nápoj rozmícháním ve vodě.

Inca Collagen je český doplněk stravy, který pozitivně ovlivňuje buněčnou obnovu, regeneraci a výživu pleti, pokožky, nehtů a vlasů. Jde o 100% rybí kolagen v prášku k přípravě nápoje. Tento prémiový třísložkový kolagen (obsahuje kolagen typu I, II, III) s denní dávkou až 3000 miligramů je nejlepším výrobkem na trhu porovnáváte – li prémiovou kvalitu a dobrou cenu. Teď ke každému nákupu vám přidáme vitamín C a vitamin D jako dárek zdarma. až přímo před užíváním. Důležitou podmínkou kvalitního kolagenu je také 100% čistota. Jakékoli přídavné látky by mohly spustit nežádoucí reakci. Příkladem je kyselina askorbová – vitamin C. Rovněž chondroitin nebo glukosamin, což jsou velmi účinné látky v kloubní výživě, jejich míchání s kolagenem však může narušit jeho účinek. Už vůbec v kolagenu nemají co dělat příchutě, aroma a barviva.

Jeden den v roce v Inca Collagen propuká “modré šílenství” nazvané INCA BLUE MONDAY... toto jedno jediné pondělí v roce chodí “INCA JEŽÍŠEK” a naděluje svým věrným zákazníkům KOLAGEN ZDARMA. 

Letos BLUE MONDAY připadá na pondělí 21. 11. 2022.

 


14. listopad 2022, Veronika Krnáčová

Další články

7. 12.
2023
Inspirujte se ETERNAL VÁNOCEMI, naším vlastním brandem. Merchandising, který těší.
7. 12.
2023
„Oba do toho vnášíme nějaký svůj prvek, který je unikátní ale zároveň ten stabilní základ je stejný. Neříkám, že občas nemáme na věc jiný názor, ale v tom zásadním jsme vždy zajedno.“
7. 12.
2023
Krása z portugalských vinic

Portugalsko patří mezi desítku nejvýznamnějších exportních zemí a portugalská...

6. 12.
2023
V Česku se rozjíždí startup Igluu, přináší inovativní online realitní platformu
1. 12.
2023
České podnikatelky nic nezabrzdí. OCP zná své vítězky
1. 12.
2023
Ocenění Českých Exportérů zná vítěze: Finalisté šíří dobré jméno Česka ve světě