V exkluzivních prostorách České mincovny v historickém domě v srdci Prahy proběhlo inspirativní květnové setkání členů Podnikatelské platformy Helas, členek Helas Ladies Clubu, vítězů a finalistů soutěží Ocenění Českých Lídrů, Ocenění Českých Exportérů a Ocenění Českých Podnikatelek.

Na rozcestí stojíme vlastně každý den, ať už jako lidé nebo jako majitelé a top manažeři svých firem. Zvažujete prodej firmy, akvizici, jednáte se zahraničním partnerem, chcete firmu předat svým dětem, práce Vás už nebaví nebo hledáte cestu ke transformaci, hledáte investora a více peněz a k tomu všemu se chcete cítit v pohodě, naplnění a šťastní? V rámci inspirativního setkání zazněly odpovědi na všechny tyto otázky. Dále to byly praktické pohledy na strategické řízení a plánování firem a cenné sdílení zkušeností. Dozvěděli jsme se, jak překročit další byznysové milníky svých firem, využít nových příležitostí, být v souladu sám se sebou a udržet si nadhled a pohodu. Přední osobnosti českého byznysu, odborníci a také podnikatelé, kteří touto cestou prošli a mluvili z osobní zkušenosti a praxe předávali své zkušenosti v uzavřeném kruhu za zavřenými dveřmi.  

Zázemí pro toto setkání poskytla Česká mincovna v historickém domě v Havelské ulici v centru Prahy, v jedné z největších prodejen zlatých a stříbrných mincí, medailí a investičních slitků v České republice. Účastníci setkání zde mohli obdivovat také výběr zboží dalších zahraničních mincoven.

Po přivítání zakladatelky Podnikatelské platformy Helas – Budujeme hrdé Česko, Heleny Kohoutové jsme měli možnost poslechnout si přednášku Radomila Doležala, generálního ředitele CzechTrade, české agentury na podporu obchodu s názvem JSME NA VAŠÍ STRANĚ, SVĚT NA DOSAH RUKY. Kromě stávající marketingové podpory v zahraničí zmínil Radomil Doležal dvě nové služby. První z nich umožňuje spojení firem tak, aby mohly nabízet komplexní řešení. Těmto obchodním aliancím pak CzechTrade pomáhá s přípravou materiálů a marketingem. Jako druhou novinku a neméně důležitou službu zmínil digitální marketing.

Následovala přednáška s názvem CASE STUDY, kterou měl Roman Kramařík, partner JŠK advokátní kanceláře. Hned v úvodu zmínil: „Součástí naší práce je podpora podnikatelů, kteří řeší, co s firmou dál a dospěli například do fáze prodeje firmy. A tady vidím jistou podobnost s výchovou dětí. Máte totiž jen jeden pokus a zatraceně si přejete, aby se to podařilo. A v této chvíli přicházíme my s našimi zkušenostmi a stáváme se podnikatelům průvodci tímto procesem. A typická otázka, kterou našim klientům pokládáme hned na začátku je: Proč? Teprve když pochopíme proč, tak teprve můžeme dobře prodat“ 

A JAK TO VIDÍ SVĚTOVÝ LÍDR? To bylo téma Vjančeslava Lypka, investičního ředitele a ředitele pro Českou republiku Enterprise Investors   

Následovala ZPOVĚĎ PODNIKATELE: Moje cesta za osobním štěstím, svobodou a úspěchem. Poslechnout jsme si mohli osobní zkušenost Jana Jírovce, partnera Logio, Yiedigo a Shipvio.

Na závěr se o své zkušenosti podělil Oldřich Šubrt, zakladatel a majitel Program H plus, s.r.o  

Více informací o řečnících a celou fotogalerii ze setkání naleznete ZDE

 


9. červen 2023, Petra Tůmová

Další články

24. 05.
2024
PROČ JE ROZUMNÉ UZAVÍRAT SMYSLUPLNÁ OBCHODNÍ PARTNERSTÍ A KOHO VÁM CHCEME PŘEDSTAVIT?
24. 05.
2024
CRIF: V Česku za první čtyři měsíce roku přibylo 5 990 firem, nejvíce za posledních 6 let
23. 05.
2024
DOTACE NA ÚSPORY ENERGIÍ ZAHÁJENY

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, rádi bychom vás prostřednictvím našeho...

23. 05.
2024
KONGRESOVÉ ZÁZEMÍ NA ZÁMKU

Zažijte firemní akci, nebo konferenci v nádherném zámeckém prostředí. Kvalitní...

22. 05.
2024
Jsou motorem ekonomiky. Firmy se utkají o vítězství v soutěži Ocenění Českých Lídrů
16. 05.
2024
"Jsem typ vizionáře, snažím se hledět dopředu a hledat obchodní a technická řešení, abych mohl zajistit plynulost růstu firmy."