Čekání na miminko bývá pro mnohé ženy nejkrásnějším obdobím v životě. Je to však fyzicky mimořádně náročné. Vždyť vytvořit ve vlastním těle zcela nového človíčka není jen tak. Ženské tělo předává miminku všechny potřebné živiny a látky pro správný vývoj, postupně musí snést stále větší váhovou zátěž a snášet i hormonální změny.

Z tohoto důvodu je speciální strava a doplňování vitamínů či minerálů v těhotenství takovým důležitým tématem, ženy se chtějí na toto náročné období pořádně připravit. Jednak kvůli zdraví miminka, ale i kvůli vlastnímu tělu, aby zatěžkávací zkoušku zvládlo.

Z našich článků už dobře víte, že právě o výživu a plynulý chod kloubů, tkání či šlach, celkovou funkčnost pohybového aparátu, jakož i elasticitu kůže a výživu vlasů a nehtů se stará kolagen. Víte také, že Inca Collagen je stoprocentně čistý hydrolyzovaný mořský kolagen bez příchutí, který v těle účinkuje jako jeho vlastní kolagen. A kvůli jeho výjimečným účinkům často dostáváme od žen otázku, zda kolagen mohou užívat i v těhotenství. Přestože bychom velmi rádi, nemůžeme ho jednoznačně doporučit kvůli legislativním omezením.

Protože jste od nás zvyklí na množství odborných informací jinak tomu nebude ani v tomto článku. Pokusíme se vám tedy otevřeně zodpovědět otázku, jak je to s kolagenem v těhotenství, proč i když jde o tělu přirozenou bílkovinu, nám právní hledisko nedovoluje ho přímo doporučit a jaký má pro tělo ženy potenciál. 

Článek pokračuje ZDE.


22. červenec 2021, Veronika Krnáčová

Další články

23. 09.
2021
PODPORA A ROZVOJ SENIORNÍCH / KLÍČOVÝCH MANŽERŮ
17. 09.
2021
Za prvních osm měsíců vzniklo v Česku 20 138 nových firem, o 13 % více než loni
16. 09.
2021
Netrap se a hrej si.

„Netrap se a hrej si.“říká Libor Sedláček, GUMEX, spol....

16. 09.
2021
Nová sezóna 2021/2022 je tady!

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, pomaličku nám začíná podzim a...

16. 09.
2021
Češi od začátku roku našetřili 168 miliard

Objem jejich dluhu narostl o 93 miliard Praha, 14. září...

16. 09.
2021
UKLIĎTE S NÁMI ČESKO

Na jaře jsme se rozhodli zapojit do smysluplné akce...