iniciátorka projektu

HELENA KOHOUTOVÁ

Česká podnikatelka, u které potřeba jít vlastní cestou a touha nacházet podobně naladěné lidi zvítězila nad uměleckou dráhou. Od 90.let minulého století své myšlenky, vize a cíle realizuje v projektech, které založila a sdružila v Podnikatelské platformě Helas, jejíž součástí jsou Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club, Ocenění Českých Podnikatelek, Ocenění Českých Lídrů, Ocenění Českých Exportérů, Helas New Encounters Club. Společné motto těchto projektů je Budujeme hrdé Česko.

Její zkušenosti načerpané za téměř jedno čtvrtletí, pozorování lidských a podnikatelských

příběhů daly podnět ke vzniku trilogie SVOU VLASTNÍ CESTOU. Vychází z touhy ukázat lidem na rozcestí, včetně těch na úplném začátku, jak pracovat, snažit se a být schopen jít do nekomfortní zóny. Jedině posouvat se dál a nacházet nové cesty má pro ni hluboký význam. Podpora pracovních aktivit, lidské vnímání, chápání žen, potřeba vzájemného souladu a harmonie Helenu dovedla k založení vlastní značky „ETERNAL BY HELENA“. Motto značky je „Věčná hojnost“, která se úzce dotýká potřeby každé ženy. ETERNAL BY HELENA je o lásce, harmonii, naplnění, hojnosti a radosti. Život není jenom o podnikání.

 

AUTORKA

KATEŘINA ČERNÁ

Novinářka žijící téměř dvacet let v Praze, stále hrdá na své rodné Slezsko. Po studiích na Slezské univerzitě v Opavě a Fakultě umění v ateliéru Jiřího Surůvky Ostravské univerzity se věnovala režii, fotografování a intermediální tvorbě. Od roku 2007 se její profesní kariéra spojila s tištěnými médii.

Stala se šéfredaktorkou několika lifestylových magazínů navázaných na ekonomický týdeník Euro, vedla českoněmecký magazín N&N, působila také jako kreativní producentka a dramaturgyně.

Nyní vede zpravodajství Podnikatelské platformy Helas a je šéfredaktorkou čtvrtletníku AMAZING. Jako spoluautorka knihy Zeď mezi námi vedla rozhovory s Němci žijícími v Čechách a momentálně pracuje na knize Emma a šéfkuchaři, která je pro změnu plná kulinářských celebrit. 

 

BARBORA KLIMSZOVÁ

Knižní a grafický design

Významná česká grafická designérka, fotografka a držitelka řady ocenění Barbora Klimszová vystudovala grafický design a vizuální komunikaci na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Během studií, a i nějakou dobu po nich absolvovala řadu stáží a zaměstnání v předních studiích. Odtud to byl jen malý krok k tomu, aby se postavila na vlastní nohy, založila designerské interdisciplinární studio Atelier Klimsz. Získala řadu ocenění, např. v roce 2013 Czech Press Photo, Canon Junior Award, fotografie „Marta“, v roce 2014 ART BOOKS WANTED International Award 2014, Nejkrásnější dětská kniha, Daniela Zbytovská - „Jak na příšery“ a v roce 2019 Nejkrásnější České knihy - zvláštní ocenění Unie Grafického designu, Saša Uhlová - Hrdinové kapitalistické práce, Grada, 2018. Je také autorkou designu k filmu Ireny Pavláskové Pražské orgie. Je autorkou log a grafických manuálů pro malé, střední a velké firmy včetně Podnikatelské platformy Helas a značky Eternal by Helena.