Helena Kohoutová

Funkce: zakladatelka Podnikatelské platformy Helas

Krátké představení:

Česká podnikatelka, u které potřeba jít vlastní cestou je klíčová pro celý její život. Původně operní pěvkyně, která podniká. Uměleckou dráhu „pověsila na hřebíček“ a více jak čtvrtstoletí spojuje, oceňuje, podporuje a oslovuje ty další nezávislé „duše“, tedy podnikatele a podnikatelky, ale také korporace a instituce. Od 90. let minulého století své myšlenky, vize a cíle realizuje v projektech, které založila a sdružila v Podnikatelské platformě Helas, jejíž součástí jsou Ocenění Českých Lídrů, Ocenění Českých Exportérů, Ocenění Českých Podnikatelek a Helas New Encounters Club a Helas Ladies Club. Společným mottem těchto projektů je slogan Budujeme hrdé Česko. Je jedinou majitelkou společnosti Agentura Helas s.r.o., která tyto projekty „technicky“ realizuje. Za dvacet pět let oslovila přes 330 000 majitelů a top manažerů českých a zahraničních firem a ocenila v rámci uvedených soutěží přes 460 firem. Je také zakladatelkou digitálně-onlinové Podnikatelské e-platformy Helas. Uspořádala minimálně 3000 společensko-odborných událostí, z nichž velkou část sama produkovala.

Hluboce věří, že energie, myšlenky, vize a to, co není vidět, zásadně ovlivňuje „fyzické“ výsledky ve „hmotě“, tedy v reálném životě a hmatatelných aktivitách.

Její zkušenosti načerpané za téměř jedno čtvrtstoletí, pozorování lidských a podnikatelských příběhů daly podnět ke vzniku knižní trilogie SVOU VLASTNÍ CESTOU. Vychází z touhy ukázat lidem na rozcestí, včetně těch na úplném začátku, jak pracovat, snažit se a být schopen jít do nekomfortní zóny. Jedině posouvat se dál a nacházet nové cesty má pro ni hluboký význam. https://www.hnec.cz/svou-vlastni-cestou

Aby tyto české firmy ještě efektivněji podpořila a zviditelnila jejich aktivity, vznikl magazín HORIZONT POINT, který navíc přibližuje know-how expertního týmu Podnikatelské platformy Helas.

Podpora pracovních aktivit, lidské vnímání, chápání žen, potřeba vzájemného souladu a harmonie Helenu dovedla k založení vlastní značky „ETERNAL BY HELENA“, která je právě o harmonii, naplnění, hojnosti, radosti a o holistickém přístupu ke zdraví. Součástí značky je vlastní kolekce šperků, olejový parfém, autorská malba, produkty inspirované klubovou mandalou a v neposlední řadě výjimečný projekt - kolekce zdravých káv a přírodních sirupů „ETERNAL FLOWER COFFEE & SIRUP COLLECTION“ a jedinečná směs pečlivě vybraných prémiových aktivních látek rostlinného původu, jejichž účinnost na lidské zdraví byla vědecky ověřena, prémiový „ETERNAL HOLISTIC CARE – Healthy & Beauty Drink“.

Motto značky ETERNAL BY HELENA je „Věčná hojnost“, která se úzce dotýká potřeby každého z nás.

Ve zralém věku se znovu začala obracet ke svým kořenům, a to ke kreativní tvorbě, zejména k abstraktní autorské malbě. Zájem o umění ji provázel od dětství. Její kreativita se projevila v originálních dřevořezbách, nejenom operním a komorním zpěvu, ale také ve hře na pět hudebních nástrojů.

Život není jenom o podnikání.