FIRMY NA ROZCESTÍ ANEB NEJENOM O RODINNÝCH FIRMÁCH, ONLINE SUMMIT - 3. ČÁST

4. 5. 2021
online summit

ZÁZNAM Z ONLINE SETKÁNÍ NALEZNETE ZDE.

FIRMY NA ROZCESTÍ aneb nejenom o RODINNÝCH FIRMÁCH.

Chcete změnu? Hledáte investora?  Jste investorem?  Rady pro rodinné firmy. Jak na to a skryté nástrahy.

Část třetí: KUPUJI FIRMY s cílem být nejlepší v oboru či diverzifikovat své byznys portfolio. Ukazuji světu, že Češi dokážou být nejlepší. Jak vzbudit zájem investorů. Profesní a praktické rady.

Čestní hosté:
Martin Cígler, Chairman of the Board & Chief Executive Officer, Solitea, a.s.
Pavel Bouška, Chairman of the Board, VAFO Group a.s.
Luděk Palata, partner, Versute Investments; manažer, BHS Private Equity Fund
Tomáš Doležil, partner, JŠK, advokátní kancelář, s.r.o.

Rodinné firmy:

Martin Cígler, Chairman of the Board & Chief Executive Officer, Solitea, a.s.
Martin v lednu 1990 založil společnost Cígler software, která se pod jeho vedením stala jedním z nejrespektovanějších a nejinovativnějších výrobců informačních systémů v České a Slovenské republice. V roce 2013 stál zrodu holdingu Solitea, účastnil se všech akvizic a pod jeho vedením firma atakuje hranici dvoumiliardového obratu. V červnu 2020 dovedl české a slovenské společnosti k fúzi, kterou se Solitea stala jedním z největších regionálních výrobců softwaru. Martin se v roce 2007 stal českou IT osobností roku, v roce 2019 dostal ocenění Fakulty informačních technologií VUT Brno za rozvoj informačních technologií v České republice.

Pavel Bouška, Chairman of the Board, VAFO Group a.s.
Pavel Bouška je majitel firmy Vafo Praha, která vyrábí krmivo pro psy a kočky pod značkami Brit či Carnilove. Tuto firmu převzal po svém otci, řádově ji zvětšil a dostal do evropské ligy. Vyváží do 70 zemí světa. Patří mezi dvacítku nejbohatších Čechů a jeho skupina Vafo, vyrábějící krmivo pro psy a kočky, se s tržbami kolem 4 miliard korun řadí mezi evropskou špičku. Sám o sobě říká, že „Toužil uspět na Západě, aby ukázal, že i Češi mohou být úspěšní.“ Své podnikání stále drží jako rodinnou firmu, kterou na začátku 90. let založil jeho otec. Ve své kanceláři v novém firemním sídle má podobiznu Václava Havla a finančně podporuje také organizátory každoročních oslav 17. listopadu na Národní třídě.
Své podnikatelské portfolio neustále rozšiřuje a daří se mu.  Petshopy nebyly zavřené ani během jarního lockdownu 2020, prodeje Vafo Group rostly i online. Do portfolia skupiny v září přibyl i přední evropský výrobce žvýkacích psích pochoutek Carry PetFood, v Německu Vafo navíc začalo prodávat granule s hmyzím proteinem. Na začátku roku 2021 „Král granulí Pavel Bouška“ poprvé vstoupil do "jídla pro lidi". Rovnou přes prémiovou bio značku Lifefood.

Odborná veřejnost:

Luděk Palata, partner, Versute Investments; manažer, BHS Private Equity Fund
Do roku 1998 byl členem několika týmů investujících do rozvoje malých a středních podniků v České republice. V letech 1998 až 2005 řídil české a slovenské aktivity private equity fondů sponzorovaných vlámskou investiční společností GIMV. Od roku 2005 do začátku 2014 pracoval pro americkou společnost Riverside, globálního PE investora do malých a středních podniků. Od března 2014 rozvíjí v úzké spolupráci s BH Securities, a.s. nové projekty v oblasti private equity, korporátního financování a alternativních investic. Během své dvacetileté kariéry v oboru private equity Luděk realizoval množství investic a úspěšných prodejů firem v mnoha zemích jak ve východní, tak v západní Evropě.

Tomáš Doležil, partner, JŠK, advokátní kancelář, s.r.o.
Tomáš Doležil absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v letech 1992–1998 a je držitelem titulu LL.M. Eur v oboru evropského práva z Evropského institutu v německém Saarbrückenu z roku 2000. Rovněž získal titul Ph.D. na Vysoké škole ekonomické v Praze v roce 2006. Před svým příchodem do JŠK pracoval celkem 15 let v mezinárodních advokátních kancelářích Linklaters (1999–2005) a Clifford Chance (2006–2014, od roku 2012 na pozici Counsel). V JŠK je partnerem od roku 2014. Specializuje se především na oblasti fúzí a akvizic (M&A), private equity, korporátního/obchodního práva a oblast technologií, médií a telekomunikací (TMT). V JŠK vede M&A praxi a má za sebou více než dvě stovky uskutečněných projektů jak na mezinárodní, regionální, tak na domácí úrovni. Tomáš také aktivně spolupracuje s Czech Private Equity and Venture Capital Association (CVCA), která podporuje firmy působící v oboru private equity a venture kapitálu. Je také členem rozkladové komise České národní banky.

ONLINE SUMMIT další díl:
Část čtvrtá: PRODÁVÁM FIRMU, ALE ZŮSTÁVÁM: Prodávám firmu investorovi s cílem firmu rozvinout.
2. 6. 2021 od 14 hodin