FIRMY NA ROZCESTÍ ANEB NEJENOM O RODINNÝCH FIRMÁCH, ONLINE SUMMIT - 2. ČÁST

15. 4. 2021
online summit

ZÁZNAM Z ONLINE SETKÁNÍ NALEZNETE ZDE.

FIRMY NA ROZCESTÍ aneb nejenom o RODINNÝCH FIRMÁCH.

Chcete změnu? Hledáte investora?  Jste investorem?  Rady pro rodinné firmy. Jak na to a skryté nástrahy.

Část druhá: PRODAL JSEM FIRMU: Prodal jsem firmu a těším se na novou, jinou, etapu života. Jinak. Nástrahy? Šokující vývoj, aneb když jdou věci jinak. Profesní a praktické rady.

Čestní hosté:
Jan Jirovec, partner, Patero (Logio, Yieldigo, Shipvio, Wereldo, Inventoro)
Šárka Hronková, bývalá majitelka, Conneco chemicals s.r.o. 
Petr Hendrych, bývalý majitel, Pietro Filipi
Ivo Moravec, bývalý jednatel a ředitel, Espresso (značka Dilmah, Café Reserva)
Tamara Šindelářová, partner a COO, Palatinum s.r.o.
Tomáš Doležil, partner, JŠK, advokátní kancelář, s.r.o.

Rodinné firmy:

Jan Jirovec, partner, Patero (Logio, Yieldigo, Shipvio, Wereldo, Inventoro)
Jan Jirovec původní majitel Project Invest, který firmu prodal a tím rozšířil své podnikatelské aktivity. Vyslechtěne si jak. V současné době je spolumajitelem několika technologických a konzultačních společností v rámci skupiny Patero. Mezi nejvýznamnější společnosti v rámci skupiny patří poradenská firma Logio, která má ve svém poslání zlepšovat fungování dodavatelských řetězů. Další zajímavé firmy jsou např. Yieldigo, které pomocí AI optimalizuje prodejní ceny nebo Shipvio, které zjednodušuje obchodování a zefektivňuje přepravu ve světě.

Šárka Hronková, bývalá majitelka, Conneco chemicals s.r.o. 
Paní Hronkovou zná každý pod přezdívkou "První dáma sportovní výživy v ČR." Chemie je nádherná, exaktní věda, kterou jsem vystudovala a stala se i mým koníčkem, životním posláním a předmětem podnikání. Ne všechna é-čka jsou nezdravá, aktivně přispíváme k osvětě a edukaci spotřebitelů a finálních konzumentů, v dnešní době tolik sledované oblasti zdravé výživy, fitness & wellness. Designujeme vlastní receptury funkčních výrobků a parafarmaceutik s použitím přírodních aditiv, nejšetrnějších k lidskému tělu, k přírodě samotné a čerpáme z nejnovějších světových trendů, výzkumů a klinických studií. Zdravá výživa či doplňky stravy musí být funkční, efektivní a zároveň hlavně musí chutnat (což je právě náš úkol vskutku nelehký) ale jen tak lidský jedinec vytrvá na své cestě k vysněné postavě a k aktivnímu zdravému životnímu stylu. Po prodeji firmy nizozemské společnosti Barentz International je ve firmě na pozici Executive director.

Petr Hendrych, bývalý majitel, Pietro Filipi
Petr Hendrych  založil značku Pietro Filipi v roce 1993. V té době se mu narodil syn Filip a kombinací křestních jmen vznikl název. První vlastní prodejní pobočku Pietro Filipi otevřelo v roce 2001 v OC Nový Smíchov. Do té doby značka své modely pouze dodávala do multibrandových obchodů s oblečením. Z původní kočárkárny v Nuslích a pár zaměstnanců se firma rozrostla až do pozdější podoby, kdy měla čtyřicet poboček v šesti zemích světa. Vlajkovou prodejnou se staly prostory na pražské Národní třídě, které v roce 2010 prošly rekonstrukcí ve spolupráci s architekty ze studia Olgoj Chorchoj. V listopadu 2017 koupil firmu Pietro Filipi investor Michal Mička, který v předchozích letech investoval do řady českých firem, jako je taxislužba Liftago nebo výrobce kol Favorit, a také vybudoval vlastní investiční společnost C2H. V roce 2018 koupil i tradiční českou značku Kara Trutnov zaměřenou na koženou a kožešinovou konfekci. V Pietro Filipi začal působit na pozici výkonného ředitele a aktivně se podílet také na tvorbě pánské kolekce. V červenci 2020 se jako vůbec první značka na českém trhu Pietro Filipi rozhodla zrušit slevy a přidat se tak k udržitelnému hnutí. V prosinci téhož roku skupina C2H oznámila, že Pietro Filipi kvůli koronavirové krizi a nahromaděným dluhům hrozí insolvence.

Ivo Moravec, bývalý jednatel a ředitel, Espresso (značka Dilmah, Café Reserva)
Zakladatel a spolumajitel společnosti Espresso s.r.o. se svojí manželkou Evou prodali společnost v polovině 2019 společnosti Kofola.
Kávě a kávové kultuře jsem se věnovali více než 20 let stejně tak i čaji a čajové kultuře. Naše společnost vždy přinášela na česká a slovenský trh to nejlepší v daných komoditách. Po celou dobu jsme se velmi intenzivně orientovali na naše obchodní partnery a rozvíjeli jsme spolupráci v oblasti edukace našich zákazníků, a to zejména prostřednictví unikátních školících center, odborných medií, dále vlastním odborným časopisem a vydáním knihy o čajích. Zkrátka káva a čaj se vždy měl stát příjemným zážitkem a potěšením všech smyslů, duše a mysli. Po 15 letech zkušeností s distribucí kávy Lavazza jsme představili vlastní exkluzivní kávový koncept, který jsme vytvořili ve spolupráci s kávovým guru panem Gianniluigi Norou – kávu Café Reserva. Mezi další velmi významné partnery patřili Cejlonské čaje Dilmah. Jsme rádi, že se nám podařilo předat tyto skvělé produkty jedné z neúspěšnějších českých rodinných firem firmě Kofola a tím máme záruku, že naše „děti“ mají své pokračovatele.

Odborná veřejnost:

Tamara Šindelářová, partner a COO, Palatinum s.r.o.
Tamara vystudovala MBA, General Management na Institut Universitaire Kurt Bosch, Ecole Superieure de Commerce et de Management Tours; at UNYP - BBA, MBA. Více jak 20 let působí v oblasti vrcholového byznysu, z toho 4 roky v oblasti marketingové komunikace, rozvoje produktů, 15 let vede týmy v oblasti obchodu a marketingu a 10 let se věnuje konzultační a trenérské praxi v soukromém i korporátním sektoru. Od roku 2010 působí jako partnerka a COO ve společnosti Palatinum, kde je zodpovědná za provozní řízení celé společnost, za zákaznické projekty, marketing a kvalitu rozvojových programů. V rámci své praxe se zaměřuje na zlepšování obchodníků, managementu a sales procesů ve firmách, na konzultační a změnové projekty včetně jejich analýzy, designu a implementace, na řízení výkonu společností, na Sales Force Effectivess. Pro Podnikatelskou platformu Helas se podílela na spoluvytvoření programu „BOD ZLOMU pro život a podnikání“.

Tomáš Doležil, partner, JŠK, advokátní kancelář, s.r.o.
Tomáš Doležil absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v letech 1992–1998 a je držitelem titulu LL.M. Eur v oboru evropského práva z Evropského institutu v německém Saarbrückenu z roku 2000. Rovněž získal titul Ph.D. na Vysoké škole ekonomické v Praze v roce 2006. Před svým příchodem do JŠK pracoval celkem 15 let v mezinárodních advokátních kancelářích Linklaters (1999–2005) a Clifford Chance (2006–2014, od roku 2012 na pozici Counsel). V JŠK je partnerem od roku 2014. Specializuje se především na oblasti fúzí a akvizic (M&A), private equity, korporátního/obchodního práva a oblast technologií, médií a telekomunikací (TMT). V JŠK vede M&A praxi a má za sebou více než dvě stovky uskutečněných projektů jak na mezinárodní, regionální, tak na domácí úrovni. Tomáš také aktivně spolupracuje s Czech Private Equity and Venture Capital Association (CVCA), která podporuje firmy působící v oboru private equity a venture kapitálu. Je také členem rozkladové komise České národní banky.

ONLINE SUMMIT další díly:

Část třetí: KUPUJI FIRMY: Kupuji firmy s cílem být nejlepší v oboru či diverzifikovat své byznys portfolio. Profesní a praktické rady.
4. 5. 2021 od 14 hodin
Část čtvrtá: PRODÁVÁM FIRMU, ALE ZŮSTÁVÁM: Prodávám firmu investorovi s cílem firmu rozvinout.
2. 6. 2021 od 14 hodin